Bioflu® PLUS

Combate simptomele de gripa si raceala din timpul noptii, la adolescenti si adulti!

DCI:

Combinatii

Formă farmaceutică:

Capsule moi

Prezentare:

Cutie cu 2 blistere a cate 8 capsule moi

Compoziție:

Paracetamol 250 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg, Bromhidrat de dextrometorfan 10 mg, Maleat de clorfeniramina 2mg

Indicații:

Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate afecţiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronşite). Tratament simptomatic în răceală și gripă.

Mod de administrare:

Adulti si adolescenti: 1 capsula moale, administrata seara, inainte de culcare. Se recomanda utilizarea in asociere cu Bioflu®, capsule moi, acesta din urma fiind administrat pentru ameliorarea simptologiei diurne. Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile). Nu se administreaza copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.

Aria terapeutica:

respirator

Categorie:

OTC

Firmă producătoare:

S.C. Biofarm S.A.

Cod ATC:

R05DA20

Deținător APP:

S.C. Biofarm S.A.