Bioflu® Plus Junior

Tratament Unic si Complet cu 4 substante active pentru simptomele de raceala si gripa din timpul noptii, la copii.

DCI:

Combinatii

Formă farmaceutică:

Sirop

Prezentare:

Cutie cu un flacon a 100 ml sirop

Compoziție:

5 ml sirop contin Paracetamol 160 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Maleat de clorfeniramina 1 mg

Indicații:

Congestie nazala, tuse neproductiva si febra asociata tulburarilor tractului respirator( sinuzite, rinite, faringite, bronsite), durere in gat.

Mod de administrare:

Copii cu vârsta între 6 și 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depăși doza totală de 40 ml în 24 ore). Durata tratamentului trebuie să fie scurtă (maxim 5 zile).

Aria terapeutica:

respirator

Categorie:

OTC

Firmă producătoare:

S.C. Biofarm S.A.

Cod ATC:

R05DA20

Deținător APP:

S.C. Biofarm S.A.