Bioflu® Junior

Tratament Unic si Complet cu 3 substante active pentru simptomele de raceala si gripa din timpul zilei, la copii.

DCI:

Combinatii

Formă farmaceutică:

Sirop

Prezentare:

Cutie cu un flacon a 100 ml sirop

Compoziție:

5 ml sirop contin Paracetamol 160 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg

Indicații:

Bioflu Junior sirop este o combinaţie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive şi febrei asociate tulburărilor tractului respirator (de exemplu, sinuzite, rinite, faringite, bronşite).

Mod de administrare:

10 ml la fiecare 6 ore timp de 5 zile. A nu se depasi doza totala de 40 ml in 24 de ore.

Aria terapeutica:

respirator

Categorie:

OTC

Firmă producătoare:

S.C. Biofarm S.A.

Cod ATC:

R05DA20

Deținător APP:

S.C. Biofarm S.A.