Candidatul ideal

  • Absolvent de Facultate intr-unul dintre domeniile: Chimie Industriala, Farmacie, Biochimie;
  • Experienta in domeniu – minim 2 ani;
  • Gandire analitica si rabdare;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Spirit de echipa;
  • Orientat catre gasirea/ propunerea de solutii pentru eficientizarea activitatii;
  • Indemanare fizica, rabdare, precizie;
  • Atentie la detalii si minutiozitate.

Descrierea jobului

  • Efectueaza documentarea, pe baza studiilor de literatura, pentru fundamentarea alegerii formulei pentru produsele noi;
  • Dezvolta formule noi in baza planului de dezvoltare produse;
  • Realizeaza studii de formulare pentru produsele alocate pe baza cunostintelor de specialitate privind alegerea excipientilor si a studiului de literatura;
  • Evalueaza documentele care insotesc materiile prime si materiale de ambalare noi;
  • Realizeaza serii experimentale necesare efectuarii studiilor de stabilitate;
  • Pentru formulele noi intocmeste nota tehnologica si reteta pentru calculatie financiara;
  • Participa la elaborarea documentatiei specifice: instructiuni de fabricatie, validare proces tehnologic;
  • Asigura asistenta tehnica la transferul tehnologic, introducerea in fabricatie a produselor noi;
  • Colaboreaza cu departamentele din cadrul companiei;
  • Implicare si monitorizare permanenta a proiectelor pe care le are in lucru.

În ceea ce privește prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal pe care le presupune derularea procesului de recrutare și selecție, vă rugăm să citiți Nota de Informare privind prelucrarea datelor în procesul de recrutare on-line