Candidatul ideal

• Experienta de minim 2 ani intr-un post similar;
• Studii superioare finalizate;
• Experienta in comunicarea cu clientii;
• Spirit de echipa si atitudine pozitiva;
• Atentie deosebita la detalii si spirit de initiativa;
• Abilitati de planificare, organizare, comunicare si de ascultare;
• Cunostinte de operare pachet Office – Word, Excel, Power Point, Outlook Express.

Descrierea jobului

• Intelegerea si urmarirea tuturor actiunilor comerciale defasurate de departamentele de KA, Distributie, LKA si farmacii independente;
• Intocmirea, impreuna cu Departamentul Juridic, a tuturor contractelor, anexelor si actelor aditionale pentru departamentele implicate, aferente actiunilor desfasurate;
• Urmarirea fluxului de semnare a documentelor comerciale si obtinerea tuturor semnaturilor necesare din partea companiei cat si a partenerilor respectand deadline-ul;
• Scanarea si arhivarea documentelor in platforme/locatii online sau fizice - specific departamentului;
• Urmarirea emiterii facturilor/CN-urilor aferente actiunilor desfasurate pana la decontarea acestora;
• Verificarea criteriilor ofertelor comerciale in derulare din punct de vedere legal, impreuna cu Departamentul Juridic;
• Transmiterea modificarilor comerciale majore catre manager/ Department Juridic pe anumite spete ce pot interveni in cadrul contractelor/ anexelor;
• Verificarea inchiderii decontarii cu partenerii (receptia facturilor / emiterea credit note conform documentelor semnate);
• Dezvoltare si trimiterea periodica a rapoartelor de activitate catre clientii interni si catre managerul direct.

În ceea ce privește prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal pe care le presupune derularea procesului de recrutare și selecție, vă rugăm să citiți Nota de Informare privind prelucrarea datelor în procesul de recrutare on-line