Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate in Contabilitate/ Economie;
  • Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
  • Cunostinte avansate operare Excel;
  • Cunostinte sisteme BI&ERP si baze de date MySql;
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu/avansat;
  • Abilitati analitice, numerice si atitudine proactiva in rezolvarea situatiilor neprevazute;
  • Abilitatea de a stabili prioritati si de a respecta termenele limita;
  • Abilitati bune de comunicare si relationare;
  • Profil autonom, cu abilitati de planificare si organizare;
  • Atentie deosebita la detalii si spirit de initiative.

Descrierea jobului

  • Realizeaza diverse raportari lunare pentru managementul companiei;
  • Centralizeaza si verifica date primite din diverse surse, prelucreaza datele in rapoarte si le interpreteaza/analizeaza;
  • Analizeaza variatii actual vs buget si interpreteaza/raporteaza diferentele semnificative catre management;
  • Intocmeste analize de profitabilitate si interpretare;
  • Administreaza sisteme BI (Qlik View&Sense), setare drepturi acces utilizatori, dezvoltare aplicatii/rapoarte;
  • Administrare&update, calcul seturi de date cu ajutorul sistemelor BI, training utilizatori;
  • Utilizare sistem ERP, upload date si verificare;
  • Automatizare procese si raportare, imbunatatire procese actuale, rapiditate si acuratete in raportare;
  • Focusare continua pe verificarea datelor primite si transmise catre management si alte departamente;
  • Calcul Costuri de productie ale produselor fabricate - repartizare cheltuieli directe si indirecte dupa chei de alocare;
  • Verificare cu balanta de verificare din contabilitate (cheltuieli si stoc); centralizatoare ore/manopere;
  • Analize si interpretare evolutie costuri de productie; identificare deviatii si explicatii.

În ceea ce privește prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal pe care le presupune derularea procesului de recrutare și selecție, vă rugăm să citiți Nota de Informare privind prelucrarea datelor în procesul de recrutare on-line