Candidatul ideal

Daca te pasioneaza subiectul SANATATE, ai studii superioare si/sau experienta in domeniu si iti este usor sa comunici cu oamenii, vino sa ne cunoastem si sa descoperi echipa Biofarm!

Pentru a putea aplica pentru postul de Reprezentant Vanzari, ne dorim:

  • Sa fii absolvent de studii superioare (Medicina Umana sau Veterinara, Farmacie, Biologie, Chimie, Biochimie sau alte studii conexe constituie un avantaj)
  • Sa ai minim 1 an experienta in domeniu, curiozitatea de a descoperi si dorinta maxima de invatare
  • Sa ai cunostinte de operare PC nivel mediu (Word, Excel, PowerPoint)
  • Sa ai usurinta in comunicarea si relationarea cu alte persoane
  • Sa ai atitudine proactiva, cu orientare catre rezultate, clienti si identificare de solutii
  • Sa ai capacitatea de organizare si si gestionare eficienta a timpului
  • Sa ai permis auto Cat. B fiindca job-ul presupune sa calatoresti
  • Si mai sunt cateva lucruri despre care iti povestim mai multe cand ne intalnim

Descrierea jobului

Ce face un Reprezentant Vanzari?

  • Promoveaza produsele din portofoliu, dar si imaginea companiei catre medici si farmacisti
  • Organizeaza intalniri periodice si prezentari cu medici si farmacisti
  • Participa la simpozioane si congrese medicale
  • Implementeaza politici de vanzari stabilite de Managerul de vanzari in zona sa de activitate
  • Intocmeste rapoarte privind activitatea zilnica
  • Completeaza baza de date existenta si o modifica/imbunatateste cand este necesar
  • Organizeaza, urmareste si raspunde de promovarea, vanzarea si implementarea actiunilor de vanzari in teritoriul repartizat de Managerul de zona
  • Contacteaza si viziteaza clientii / potentialii clienti
  • Prezinta, promoveaza si vinde ofertele de produse si ofertele speciale, tot portofoliul de produse tuturor clientilor / potentialilor clienti;
  • Raspunde de implementarea politicii de vanzari stabilite de superiorul direct si aprobate de Managerul de Vanzari si Marketing pentru zona sa de activitate ;
  • Urmareste in permanenta prezenta produselor Biofarm si a ofertelor speciale in farmacii;
  • Orienteaza intreaga activitate in sensul cunoasterii si satisfacerii cerintelor clientului;
  • Raporteaza in mod constant catre superiorii directi nevoile clientilor Biofarm in vederea cresterii vanzarilor;
  • Urmareste activitatea desfasurata in piata de concurenta si informeaza imediat superiorii ierarhici asupra actiunilor intreprinse de acestia;
  • Are obligatia sa informeze clientii asupra produselor Biofarm nou aparute pe piata si sa vanda aceste produse ;
  • Este implicat in activitatea de retragere a produselor (conform Legislatiei in vigoare);
  • Asigura respectarea prevederilor legale cu privire la decontarea cheltuielilor, regimul documentelor fiscale precum si a normelor si procedurilor interne corespunzatoare;
  • La solicitarea superiorului ierarhic face raportari, ori de cate ori este nevoie, cu privire la: nivelul vanzarilor/ client, gama de produse, stocuri de marfa, etc;.

Oferim

  • O super echipa alaturi de care vei lucra, de la care vei invata si cu siguranta vei evolua;
  • Un venit motivant conform unei scheme care are la baza performanta;
  • Programe de dezvoltare a competențelor necesare postului;
  • Beneficii despre care iti vom povesti la prima noastra intalnire.

În ceea ce privește prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal pe care le presupune derularea procesului de recrutare și selecție, vă rugăm să citiți Nota de Informare privind prelucrarea datelor în procesul de recrutare on-line