Echilibrul dintre stiinta si natura
peste 90 de ani de traditie si stiinta

ro / eng

Din farmacii

0produse selectatecumpara

Bioflu® PLUS

Combate simptomele de gripa si raceala din timpul noptii, la adolescenti si adulti!

Bioflu® PLUS

Aria terapeutica

Respirator & ORL

Categorie

OTC

DCI

Combinatii

Forma farmaceutica

Capsule moi

Prezentare

Cutie cu 2 blistere a cate 8 capsule moi

Concentratia

Paracetamol 250 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg, Bromhidrat de dextrometorfan 10 mg, Maleat de clorfeniramina 2mg

Indicatii

Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Usureaza simptomele asociate racelii comune si gripei: inlatura durerile musculare, durerea de cap si febra, calmeaza tusea, desfunda nasul si inlatura senzatia de apasare de la nivelul sinusurilor.

Mod de administrare

Adulti si adolescenti: 1 capsula moale, administrata seara, inainte de culcare. Se recomanda utilizarea in asociere cu Bioflu®, capsule moi, acesta din urma fiind administrat pentru ameliorarea simptologiei diurne. Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile). Nu se administreaza copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.

Cod ATC

R05DA20 

Firma producatoare

S.C. Biofarm S.A.

Detinator APP

S.C. Biofarm S.A.